© CaféturcMusic&Arts

All Rights Reserved 2018

Karagöz Sanat Evi

Cumhuriyet Cad. No: 78 10.400 Ayvalık/TURKEY

Member

Bilal Karaman’s

MANOUCHE A LA TURCA

ft. Muhammed Yıldırır & Ramazan Sesler

Gypsy caz 

Bilal KARAMAN        

Özgün BORA

Baran SAY

Muhammed YILDIRIR

Ramazan SESLER

gitar

gitar

kontrbas

keman

klarnet

İlk tohumların 2010 yılında atıldığı Manouche a La Turca, Gypsy-caz (manouche) standartlarının yanısıra bizim topraklarımızdan da Longa ve Sirto’ları repertuvarına katan özgün bir çalışma. Manouche ekolünün Türk müzikleriyle mükemmel bir uyumu!

Şubat 2018’de ilk albümünü çıkaran Manouche A La Turca, Eylül 2019’da LU Records'da üç yeni EP yayınladı

Manouche A La Turca’nın kurucusu, kuşağının en iyi gitaristlerinden ve besteci Bilal Karaman; Dianne Reeves, Marcus Miller, Zakir Hussein, Aynur, Hüsnü Şenlendirici gibi ustalarla sahne alıp 4 albüm yayınladı. Yurt dışında 30’a yakın ülkede mekan ve festivallerde gitarını seslendirdi.

Müziğe 7 yaşında başlayan, İTÜ Devlet Konservatuarı Kompozisyon Bölümü mezunu Muhammed Yıldırır, Guiness tarafından tescillenmiş dünyanın en hızlı kemancısı. Çeşitli orkestraların kuruculuğunu ve şefliğini yapmış, genç müzisyenlerin katıldığı ve önünü açan bir çok çalışma gerçekleştirdi. 

Klarnet virtüözü Ramazan Sesler’de müzik, her şeyden önce büyük bir aile mirasıdır. Üç kuşaklık bir geleneği sürdüren Ramazan Sesler, repertuvarında Trakya-Balkan, Türk sanat ve taverna-meyhane müziği sunuyor. Babadan Oğula Bır Gırnata Efsanesi sahne performansıyla ve Sony Music'te yayınladığı Babadan Oğula albümüyle “Sesler” efsanesini günümüzde yaşatıyor. 

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Twitter
  • Spotify

Diskografi

Manouche a La Turca Vol: II (2019), Manouche A La Turca (2018), Hayyam Sessions (2014), Patika (2013), Bahane (2011)