© CaféturcMusic&Arts

All Rights Reserved 2018

Karagöz Sanat Evi

Cumhuriyet Cad. No: 78 10.400 Ayvalık/TURKEY

Member

RAMAZAN SESLER 

Babadan Oğula Bir Gırnata Efsanesi

Trakya-Balkan & taverna & makam

Ramazan SESLER

Bülent SESLER

Yaşar AKPENÇE

Hasan DEMİR

klarnet

kanun

darbuka, def, davul

ud

Klarnet virtüözü Ramazan Sesler’de müzik, her şeyden önce büyük bir aile mirasıdır.  1923 yılında mübadele ile Drama’dan Keşan’a gelip yerleşen ailenin mensupları düğünlerin vazgeçilmez müzisyenleridirler. Dede Mümin Sesler kaba zurnanın ustasıdır, baba Selim Sesler ise zurna ile profesyonelliğe başlayıp daha sonra klarnette karar kılacaktır.

 

Yaşadığı döneme, dünyadaki en değerli klarnet ustalarından biri olarak, parlak tarzı, tekniği ve estetiğiyle mührünü koyan Selim Sesler’in geleneğini günümüzde Ramazan Sesler devralıyor ve kendi tarzını ekleyerek sürdürüyor.

 

Ramazan Sesler, kısa zaman önce Sony Music’ten çıkan Babadan Oğula albümü ile “Sesler” efsanesini devam ettiriyor.

 

Selim Sesler ve Ramazan Sesler ile yurt dışında önemli festival ve salonlarda konserler gerçekleştiren Cafeturc, Sesler geleneğini Ramazan Sesler’in yeni bir çalışmasıyla sahnelere sunuyor.   

 

Ramazan Sesler sanat ve halk müziğinin sevilen parçalarını bu yeni repertuvarında icra ederken, dinleyici kendini kâh melankoli sarhoşluğunda, kâh coşkulu danslar içinde buluyor.

 

Bu yolculukta ona İstanbul müzik dünyasının önemli isimleri Bülent Sesler -kanun- Yaşar Akpençe -darbuka, def, davul- ve Hasan Demir -ud-  eşlik ediyor.

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

©Ulaş Beşoklar

©Ulaş Beşoklar

©Ulaş Beşoklar