RÉMİ PANOSSİAN TRİO

Caz

Rémi PANOSSİAN • piyano

Maxime DELPORTEkontrbas

Fred PETİTPREZ • davul

Çarpıcı groove’lar, pop melodiler, lirik çıkışlar… RÉMİ PANOSSİAN TRİO’nun modern caza gönül veren üyeleri alabildiğine canlı bir sound’a imza atıyor.

 

Yaratıcı ve enerjik bu caz üçlüsü, 10 yıllık doludizgin macerada dünya genelinde prestijli sahnelerde 500 konser verdi: Jazz in Marciac, Paris New Morning, Tokyo Jazz Festival, Montréal Jazz Festival, Jazz à Sète, Jarasum International Jazz Festival, Taichung Jazz festival, Vancouver Jazz Festival, Vladivostok Jazz Festival etc…

 

RÉMİ PANOSSİAN TRİO’nun hikayeler ören ve yenilikçi müziği, dinleyiciyi hayli deneysel ve benzersiz bir yolculuğa çıkarıyor. Müziğin sınırlarını zorlamaktan ve yeni ufuklara doğru kanat çırpmaktan imtina etmeyen topluluk, karışık bir dinleyici kitlesini bir araya getiriyor. Caz yapan bir rock grubu veya rock çalan bir caz grubu olarak adlandırılabiliyor…

 

Üçlünün Ocak 2020’da yayınladığı 5. albüm IN ODD WE TRUST, radyo ve dijital platformlarda anında yankı buldu.

Yeni albüm, Fransız FIP Radio’nun “Şubat ayı seçkisi”nde yer aldı

Seven Hills parçası, Deezer’ın iki listesinde: Jazz for Work, Jazz Now

Vengeance tardive parçası, Spotify’ın State of Jazz listesinde

 

Üçlünün üretgen lideri Rémi Panossian, ayrıca DO solo projesi ve The Mirror: Nicolas Gardel & Rémi Panossian duo projesi sahnelemektedir.

RÉMİ PANOSSİAN, "Do"

Piyano solo

 

Rémi Panossian, melodi aşığıdır. Canlı performansları enerjik, büyüleyici ve organik.

 

Trio projesi ile 5 kıtada prestijli caz sahnelerinde konser veren sanatçı -Tokyo, Paris, Vancouver, Montréal, Marciac, Jarasum, Taichung…-  "DO" adını verdiği piyano solosuyla sahnede kendini daha dolaysız, berrak ve samimi şekilde ifade ediyor.

 

Müzik notası "DO" Korecede “ada”, Japoncada “yön”, Tibetçede “taş”, İngilizcede “gerçekleştirmek” anlamına geliyor. Sözcüğün taşıdığı bir çok anlam kadar, sanatçının içsel yankılarını dışavuruyor.

DİSKOGRAFİ

In Odd We Trust 2020 

Morning Smile 2017

Jazz Family 2015

Bbang 2013

Add Fiction 2011

YOUTUBE

© CaféturcMusic&Arts

All Rights Reserved 2020

Karagöz Sanat Evi

Cumhuriyet Cad. No: 78 10.400 Ayvalık/TURKEY

Member

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
  • Twitter